Kojos raumenų testavimas

Plačiosios fascijos tempiamasis raumuo

Plačiosios fascijos tempiamojo raumens testavimas

M. tensor fasciae latae

M. tensor fasciae latae

M. tensor fasciae latae
Plačiosios fascijos tempiamasis raumuo

Prisitvirtinimo taškai:
Pradžia: priekinis klubakaulio kraštas.
Pabaiga: raumens pluoštai įsipina į plačiąją fasciją.
Funkcija: lenkia šlaunį, suka ją į vidų, įtempia plačiąją šlaunies fasciją.
Inervacija: L4-S2, n. gluteus superior.
Ryšys su organu: storasis žarnynas.

Testavimas: optimali testavimo padėtis – gulint ant nugaros. Kelias ištiestas, koja atvesta į atitraukimą ir vidinę rotaciją, apie 300. Pacientas stumia koją atitraukimo ir lenkimo kryptimi, t. y. išorėn ir aukštyn. Kineziterapeutas deda vieną ranką ant paciento blauzdos distalinės dalies ir sudaro pasipriešinimą pritraukimo ir tiesimo kryptimi, t. y. link kitos kojos. Kita ranka stabilizuoja kitą paciento koją, esančią ant masažinio stalo. Negalima dėti rankos ant subtalarinio (šokikaulio ir kulnakaulio) sąnario ir specifinių akupunktūros taškų. Abu silpni plačiosios fascijos tempiamieji raumenys yra anemijos indikatoriai (rodikliai) virš 80% atvejų. Todėl jie idealūs geležies, B12 ar folio rūgšties pasisavinimui nustatyti.

M. quadriceps

M. quadriceps

Tiesiojo šlaunies raumens testavimas

Tiesiojo šlaunies raumens testavimas

M. quadriceps
Keturgalvis šlaunies raumuo

Prisitvirtinimo taškai:
Pradžia: klubakaulio apatinis kraštas, priekinis klubakaulio paviršius, pritraukėjų sausgyslės.
Pabaiga: viršutinis girnelinis paviršius, blauzdikaulio gumburėlis.
Funkcija: lenkia šlaunį, tiesia blauzdą.
Inervacija: L2-4, n. femoralis.
Ryšys su organu: plonasis žarnynas.
Keturgalvio (kaip grupės) ir tiesiojo šlaunies raumens testavimas: idealiausias testavimas, kai pacientas guli ant nugaros. Taip pat pakankamai gerai  raumuo gali būti testuojamas sėdimoje ir stovimoje padėtyje. Koja sulenkiama 900 ir per klubo, ir per kelio sąnarius. Kineziterapeuto ranka ant distalinės šlaunies dalies. Jis stumia tiesimo, o pacientas – lenkimo kryptimi. Testavimo metu pacientui negalima pasukti kojos ir pakeisti kelio sulenkimo kampo.
Kadangi keturgalvis yra labai stiprus raumuo, svarbu, kad kineziterapeutas pasirinktų testavimo pozą pagal paciento individualią jėgą. Jei pacientas yra stipresnis už kineziterapeutą, kineziterapeutui būtina atsiremti su kita ranka į stalą, arba „testuojančią“ ranką dėti ant šlaunies arčiau kūno. Be to, jei kineziterapeuto rankos yra silpnos ar jautrios, o pacientas labai stiprus, geriausia pasirinkti kitą raumenį kaip indikatorių.
Plačiųjų (vastus) raumų testavimas: pradinė padėtis yra vienoda visiems platiesiems raumenims. Pacientas guli ant nugaros. Priešinga testavimui koja sulenkta apie 700. Kineziterapeuto ranka, esanti arčiau paciento galvos, dedama ant priešingos kojos virš patelos. Koja, kuri bus testuojama, padedama ant kineziterapeuto dilbio ir, varijuojant kelio lenkimo ir vidinės / išorinės rotacijos laipsniais, yra pritaikoma testavimui. Jei pėda pasukta į vidų – testuojame šoninį platųjį, o jei į išorę – vidinį platųjį raumenis. „Testuojanti“ ranka dedama ant blauzdos apačios. Naudojant šią padėtį, galima lengvai pradėti dirbti su bet kuriuo plačiuoju raumeniu. Jei pacientas lieknas ar jaučia skausmą, gali reikėti padėti pagalvėlę tarp dilbio ir kelio, kad būtų išvengta spaudimo į kelio sąnarį.
Tarpinis platusis (vastus intermedius): šio raumens neįmanoma izoliuoti nuo kitų raumenų.
Šoninis platusis (vastus lateralis): tai plačiausia keturgalvio dalis. Testavimo vektorius iš pradinės padėties yra lenkimo medialiai kryptis. Pacientas stumia tiesimo lateraliai kryptimi.
Vidinis platusis (vastus medialis): jis svarbus kelio stabilizavimui iš vidinės pusės. Testavimo vektorius iš pradinės padėties yra lenkimo lateraliai kryptis. Pacientas stumia tiesimo medialiai kryptimi.

Šoninio plačiojo raumens testavimas

Šoninio plačiojo raumens testavimas

Vidinio plačiojo raumens testavimas

Vidinio plačiojo raumens testavimas