Klausiate – Atsakome

Mokykimės geriau suprasti savo kūną!

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Kas yra Taikomoji Kineziologija (TK)?

Taikomoji kineziologija (TK) – tai diagnostikos ir gydymo metodas, kurio metu tikslingai yra panaudojamas mūsų kūno raumens(ų) testas. Kiekvienas žmogus turi virš 600 raumenų ir tai sudaro 40- 45 procentus mūsų kūno masės. Kada žmogus auga ir vystosi (tai vadinama ontogenezė) visos kūno sistemos keičiasi ir sąveikauja tarpusavyje. Raumenynas yra tarsi jungiančioji grandis tarp atskirų kūno sistemų. Taikomasis kineziologas raumens testo pagalba moka „nuskaityti” ar ši jungtis dirba gerai ar blogai.

Su kokiomis problemomis žmonės atvyksta pas įvairius specialistus?

Vyraujančios ligos:

  • Judamojo aparato disfunkcijos (tarpslankstelinių diskų išvaržos, sąnarių artrozės, raumenų funkcijos sutrikimai, kaulinio audinio pažeidimai ir kitos);
  • Širdies ir kvėpavimo sistemos ligos(miokardo infarktas,bronchitas, pneumonija, ritmo sutrikimas, bronchų astmos priepuoliai ir kitos);
  • Nervų sistemos ligos (radikulopatija, neuropatija, insultas, vegetodistonija, Parkinsono liga ir kitos).

Vyraujantys nusiskundimai:

  • Galvos ir nugaros skausmas;
  • Sąnarių skausmai;
  • Virškinimo problemos, maisto netoleravimas;
  • Alergijos ir odos bėrimai;
  • Sutrikęs menstruacijų ciklas;
  • Padidėjęs kraujospūdis;
  • Sinusitas;
  • Bronchitas, kosulys, skrepliavimas;
  • Sporto traumos (plyšimai, patempimai, išnirimai);

Kokia yra taikomosios kineziologijos procedūros eiga?

Procedūros pradžioje yra surenkama anamnezė – išklausomi visi paciento nusiskundimai, įvertinami tyrimų rezultatai. Toliau atliekama vizualine diagnostika (statikoje – stovint, dinamikoje – einant). Vėliau – testuojami visi probleminės zonos(ų) raumenys (jei tai įmanoma, nes kartais dėl skausmo pacientas negali atlikti tam tikrų judesių). Galiausiai pagal testavimo rezultatus sudaromas gydymo planas.

Kokio amžiaus žmones galima testuoti raumenų testavimo metodu?

Kadangi pacientas sąmoningai turi suvokti procedūros eigą, tinkamai atlikti testavimui reikalingus judesius, tai vaikus jaunesnius nei 5 metų amžiaus tiesiogiai ištestuoti yra sudėtinga (tam galime panaudoti surogatinį testavimą). Be abejo, visi veiksniai galintys tiesiogiai įtakoti žmogaus sąmoningumą, suvokimą (pavyzdys, po insulto sutrikusi žmogaus orientacija, suvokimas) tik apsunkina procedūros eigą (retais atvejais testavimas neįmanomas). Tai būtų tam tikros kontraindikacijos testavimui.

Kaip panaudojant raumenis galima gydyti žmones?

Geras sveikatos pagrindas – stiprūs normotoniški raumenys ir darni visų sistemų veikla. Šalindami priežastis, kurios gali sutrikdyti šią veiklą, mes geriname žmogaus funkcinę būklę, o kartu ir savijautą. Jeigu mūsų kūne yra silpnas raumuo – kažkur slypi to silpnumo priežastis. Reikia tik ją „surasti”, pašalinti ir kūnas mums pasakys „Ačiū” pagerindamas savo funkciją.

Ką konkrečiai procedūros metu turi atlikti testuojamas žmogus?

Kadangi metodika yra paremta labai tiksliu raumens testu, todėl žmonėms tenka atlikti įvairius judesius pagal specialisto komandą per maždaug 2-3 sekundes. Kartais yra naudojamos taip vadinamos provokacijos – akių judesiai, kvėpavimo sulaikymas, mechaninis veiksmas (pritūpimai), užsimerkimas, išsižiojimas, galvos-kaklo-liemens judesiai ir panašūs veiksmai.

Kas yra kraniosakralinė terapija?

Tai osteopatijos šaka, kuri buvo sukurta 20 amžiaus antroje pusėje amerikiečių gydytojo Džono Upledžerio. Ji paremta audinių ritmo išklausymu švelniai uždėjus rankas ant žmogaus kūno (hands-on therapy). Kiekvienas gyvas kūno audinys turi specifinį ritmą, kurį įmanoma įvertinti rankomis (reikalinga išvystyta jutiminė funkcija). Šis ritmas daug pasako apie žmogaus sveikatą ir sistemų funkcionavimą.

Kaip TK gali padėti žmonėms kenčiantiems nuo skausmo?

Skausmas yra kūno „balsas” informuojantis apie sutrikusią funkciją ar pažeistas struktūras. Išgėrę nuskausminančių vaistų mes sumažiname šio balso stiprumą, bet nepaveikiame į skausmo atsiradimo priežastį. TK padeda nustatyti pirminę skausmo priežastį ir ją pašalinti (kartu pašalinant ir patį skausmą).

Turite klausimą?

Užduokite klausimą pasinaudodami žemiau pateikta užklausos forma ir pasistengsime atsakyti kaip galima greičiau į Jūsų nurodytą elektroninio pašto adresą arba telefoniniu skambučiu.